بررسی اجمالی نرم افزار SAP2000 به منظور مدل کردن یک خرپای ماکارونی 18 صفحه + docx

به صفحه فایل بررسی اجمالی نرم افزار SAP2000 به منظور مدل کردن یک خرپای ماکارونی خوش آمدید.

بررسی اجمالی نرم افزار SAP2000 به منظور مدل کردن یک خرپای ماکارونی

دسته بندی: عمران

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 18

حجم فایل: 1.458 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

بررسی اجمالی نرم افزار SAP2000 به منظور مدل کردن یک خرپای ماکارونی

چندین حالت و سلیقه مختلف برای خرپاها وجود دارد. ابتدا میبایست یک شکل کلی برای سازه خود انتخاب نمائید مثل اینکه یال بالای آن قوس داشته باشد و یا مستقیم باشد یا مثلا خرپا معین و یا نامعین باشد به هر گره آن حداکثر چند عضو وارد می شود و یا بطور مثال به سادگی در کار اهمیت می دهید و دقت در اجرای آن و یا کاهش نیروهای داخلی را مد نظر دارید . چراکه هنگام ساخت خرپا با دو مساله مواجه خواهید شد:

1 – تحلیل نیروی داخلی و کاهش این نیروها با توجه به نتایج تحلیل و کم و زیاد نمودن اعضا خر پا تا به نتیجه مطلوب رسیدن.

2 – اجرای مشکل بعضی خرپاها.

بنا براین بر اساس یکی از پارامترهای فوق طراحی سازه را آغاز می نمائیم.

طراحی سازه:

طراحی دستی یک خرپا حتی اگر خرپای معین باشد بازهم کار مشکل و طولانی است. پس برای سرعت و دقت بیشتر در کار تحلیل نیروهای موجود در خرپا نیاز به یادگیری یکی از نرم افزارهای عمرانی در زمینه سازه می باشد که با توجه به شهرت و سادگی کار با نرم افزار SAP2000 به بررسی این نرم افزار مبادرت می نمائیم. این نرم افزار برای محاسبه اکثر پروژه های عمرانی مناسب است و براحتی می توان پروژه ها را مدل کرد.

2- نسخه های نرم افزار SAP2000 :

نسخه های SAP2000 که توسط شرکت CSI تولید می گردد تقریبا هر دو یا سه ماه به روز می شودو همواره در جهت سادگی مدل کردن و دقت در تحلیل و طراحی سازه پیش خواهد رفت. نکته مهم در این زمینه آن است آیا تمام نسخه های این نرم افزار قابل استفاده برای کار است یا خیر. گاهی اوقات برخی از نسخه های به بازار آمده این نرم افزار دچار برخی از مشکلات می باشد. علت آن این است که کپی های غیر مجاز باعث بسته شدن برخی آیکونهای برنامه از جمله آیکون RUN می شود. بنابراین سعی کنید همواره نام نسخه های جدید و سالم نرم افزار را از افراد مطمئن بپرسید.

آخرین ورژن این نرم افزار 3/0/9 است که در سال 2005 تولید شده وسالم است. البته ورژن 33/8 نیز نسخه قبلی و خوبی است. در مقاله حاضر به تشریح کار با ورژن 3/0/9 می پردازیم.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بررسی اجمالی نرم افزار SAP2000 به منظور مدل کردن یک خرپای ماکارونی ” نمودید تشکر می کنیم

فایل – بررسی اجمالی نرم افزار SAP2000 به منظور مدل کردن یک خرپای ماکارونی – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
بررسی اجمالی نرم افزار SAP2000 به منظور مدل کردن یک خرپای ماکارونی; اجمالی نرم افزار SAP2000 به منظور مدل کردن یک خرپای ماکارونی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *